Det er tid til at give en ekstra belønning til de pårørende eller bekendte, som giver en ekstra hånd i en svær tid.
Derfor uddeler TV 2 Lorry sammen med TV 2 og Knæk Cancer en flot buket og overraskelse til fem personer fra Hovedstadsområdet, der giver alt, hvad de har for at hjælpe andre gennem kampen mod kræft.
Vi kalder det "Blomster mod Cancer", og du kan sende indstillinger fra mandag 5. oktober til fredag 9. oktober.
Kender du en uundværlig person, som fortjener en buket og en særlig tak? Så læs videre i boksen herunder.
Sådan indstiller du til "Blomster mod Cancer"
Hvordan foregår det?
Når du har sendt din indstilling, vil den blive læst igennem og besvaret af redaktionen. Derefter kontakter vi udvalgte og aftaler, hvornår og hvordan overraskelsen skal finde sted.
TV 2 Lorry udgiver en video med en buketoverrækkelse hver dag i ugen op til Knæk Cancer-showet, der sendes på TV 2 lørdag 24. oktober.
Videoerne vil kunne ses på vores Facebookside, Instagram, i vores 19.30-udsendelse og på tv2lorry.dk. Bemærk, at videoerne muligvis også kan indgå i Knæk Cancer-showet på TV 2.
Alle overraskelser vil blive afviklet i overensstemmelse med corona-reglementerne, ligesom behandlingen af din indstilling sker i overensstemmelse med gældende regler for persondatahåndtering.