Kandidater

Ni partier stiller op ved valget til Hillrød Byråd 19. november. Her kan du se hvilke politikere, der er mulighed for at stemme på i kommunen.

A - Socialdemokratiet

Spidskandidat

Kirsten Jensen

Øvrige kandidater

Louise Colding

Christina Høi Skovdal

Peder Bisgaard

René Silword

Jamil Cheheibar

Vivi Wøldike

Martin Lindberg Larsen

Niels Gerlach

Susanne Due Kristensen

Helle Langholz

Lena Andersen

Jonas Lund Larsen

Eyvind Nygaard

Katharina Telkamf Birch

Kenneth Wöhlisfelt

Bleki K. Stojkovic

John Mogensen

Tonny Hulvej Jensen?

B - Radikale Venstre

Spidskandidat

Christina Thorholm

Øvrige kandidater

Jørgen Suhr

Birthe Lundsteen

Lars Schmidt

Mikael Togeby

Bjarne Trog

Jesper Hauge

Torben Rode

Karsten Bille

C - Det Konservative Folkeparti

Spidskandidat

Dorte Meldgaard

Øvrige kandidater

Bente Claudi

Jens Meyer

Mette Thiesen

Bo Kindtler Abrahamsen

Dragan Popovic

Thomas Skaaning Jensen

Brian Nedergaard

Hanne Hjortskov

Jesper Ravn

Lene Schartau Grooss

Christoffer Lorenzen

Lars Wolfgang Hansen

F - SF

Spidskandidat

Rikke Macholm

Øvrige kandidater

Peter Langer

Janne Lunding Olsen

Lars Elbrandt

Laila Dall

Lars Christensen

Helle Sandøn

Mikkel Vermehren

Karen Lottrup

I - Liberal Alliance

Spidskandidat

Jonathan Nielsen

Øvrige kandidater

Elisabeth Stieper Tofte

Kim Hendry

Dennis Eskildsen

Henrik Wiehl

Martin Plambæk

Frederik Bang

O - Dansk Folkeparti

Spidskandidat

Peter Lennø

Øvrige kandidater

Irene Brostrøm

Lene Kattrup

Birger Sørensen

Ole Hartvigsen

Jørgen Højbjerg Olsen

P - Petersen Listen

Spidskandidat

Povl Petersen

T - Fælleslisten

Spidskandidat

Tue Tortzen

Øvrige kandidater

Nanna Kjær

Christian Jurin Hansen

Hanne Gram

Boris Kaseric

Stig Jørgen Hansen

Kamal Ouad

Karl-Erik Rasmussen

Guy Sylvester Jeakings

V - Venstre

Spidskandidat

Klaus Markussen

Øvrige kandidater

Peter Frederiksen

Dan Riise

Marco Oehlenschläger

Ole Stark

Thomas Elong

Hanne Kirkegaard

Özgen Yücel

Lars Ole Skovgaard Larsen

Thomas Thorby Bang

Sven Lynge

Anette Madsen

Uffe Espersen

Louise Fisker Truelsen

Torben Rønne Petersen

Betina Petersen Marcussen

Jonas Palvig

Mogens Hallwyl

Camilla Hay

Bent Hjort

Hugo Holm Hansen

Indgåede valgforbund

Følgende valgforbund er varslet til valget:

Valgforbund 1 - C, I, O, P samt V.

Valgforbund 2 - A, F samt T.

Mest læst i dag

Se flere

Mest læst i dag

Se flere

Samfund

nathalie voral og nino

playNathalie frygter afslag på julehjælp: ”Så skal vi nok leve af pasta de næste par måneder"

20171204-151030-A-1920x1281we

playOverblik: Sådan kan du donere til julehjælp - rekordmange har søgt

Bedstemor Ann1

playBedstemor Ann har haft 19 plejebørn: "Nærkontakt med dyr er vigtigt"

metaldetektor

Henrik tabte sin guldring: Fundet med hjælp fra lokal facebookgruppe

Hillerød

Forsiden lige nu

Se flere

På forsiden nu

Se flere